17.01.2018

Ako správne usporiadať kuchyňu

Nie je to tak dávno, čo som sa s vami podelila o prvé krôčiky k vysnívanej kuchyni. Ste zvedaví, ako to celé pokračuje? Už som absolvovala niekoľko stretnutí so špecialistom kuchynského štúdia a narazila som na veľmi dôležitý medzník celého plánovania. Zistila som, že je potrebné starostlivo rozvrhnúť všetky pracovné plochy. Pri nevhodnom usporiadaní si totiž môžeme pripadať ako mechanici v pretekoch Formuly 1, ktorým niekto zobral náhradné kolesá a na ich výmenu si musia odbehnúť pol kilometra. Takto by sme preteky vyhrali asi ťažko. Preto aj každá činnosť v kuchyni vyžaduje svoju vlastnú plochu a miesto.

 

Ergonómia v kuchyni

Aby sme sa v kuchyni cítili dobre a príprava pokrmov nám išla hladko, je dobré rozdeliť si jednotlivé plochy do trojuholníka. Tri kľúčové zóny by mali byť blízko seba, aby nás nič neobmedzovalo. Sú to zóny, kde máme chladničku, drez a sporák. Dôležité je, aby mali tieto plochy medzi sebou vzdialenosť maximálne 50 cm.

Hlavné zóny sú vzájomne prepojené so zónou skladovania a odkladania.

Zóna umývania - sem patrí všetko, čo súvisí s umývaním riadu. Máme tu umývačku a drez. V skrinkách by mali byť po ruke tablety do umývačky, hubky na riad, drôtenky, kefka na umývanie hrncov a ďalšie potrebné veci. Po ruke by malo byť všetko, čo budeme potrebovať pri príprave zeleniny a surovín - pracovné príbory, nože, dosky.

Úložná zóna - táto zóna slúži na uloženie riadu na varenie, príborov a pohárov.

Pracovná zóna - sem patrí pracovná plocha a všetko potrebné pre prípravu jedla. Z pracovnej plochy by sme mali mať prístup k varnej doske, rúre aj ku chladničke. Blízko by mala byť aj skrinka na potraviny a korenia, ktoré bežne používame. Ďalej by mali byť dostupné predmety potrebné na krájanie, teda nože, dosky a pracovné príbory.

Zóna varenia / pečenia - v tejto zóne máme umiestnenú varnú dosku, rúru či digestor. V blízkosti by malo byť všetko, čo potrebujeme k príprave jedál. Patria sem panvice, hrnce, pracovné príbory a plechy na pečenie. V blízkosti sporáka by mala byť zóna umývania, drez a pracovná plocha.

Zóna skladovania - v tejto zóne by sme mali skladovať všetky ostatné potraviny, predovšetkým trvanlivé (ryža, múka, cukor, mlieko, cestoviny, atď.). V rovnakej zóne by mala byť aj chladnička a mraznička. Všetko by malo byť dobre prehľadné.

 

 

Dispozičné usporiadanie v kuchyni

Rohová dispozícia kuchyne "L"

Umožňuje praktické usporiadanie jednej alebo dvoch kuchynských liniek. Poskytuje priestor aj pre umiestnenie kuchynského stola. Pôdorys "L" je veľmi obľúbený a vhodný do stredne veľkých domácností. Toto riešenie je tiež ideálne pre úzke a dlhé priestory. Ľahko sa prepojí s obývacou izbou alebo ostrovčekom. Inšpiráciou môže byť kuchynský program VITO SYLVIE, ktorý nadchne všetkých priaznivcov vidieckeho štýlu.

VITO SONJA v sebe hravo spája praktickosť i nadčasovosť. Inovatívna technológia umožní vytvoriť kuchyňu na mieru pre menej i viac náročných.

 

Kuchyňa v tvare "U"

Pôdorys vhodný predovšetkým do väčšieho bytu viacpočetnej rodiny, kde poskytne dostatok pracovného miesta pre prípravu jedál. Tento obojstranný tvar kuchyne je sen každého, kto rád varí. Umožňuje perfektné prepojenie všetkých pracovných zón. Treba si však dať pozor na to, aby rozostupy medzi pracovnou plochou neboli veľmi veľké. Poskytuje aj veľa úložného priestoru. Veľmi pekným aj praktickým riešením je umiestnenie barového pultu alebo ďalšej pracovnej plochy do stredu.
S kuchynským programom VITO FERNANDA môžete účelovo a zároveň dizajnovo skĺbiť varnú zónu s barovým pultom.

 

Jednoradová kuchyňa v tvare "I"

Praktické riešenie do garsónok a menších bytov, kde sa veľmi nevarí. Nie je to však pravidlom, tento tvar možno využiť aj do väčších miestností. Kuchyňa v jednej línii pôsobí moderne a elegantne. Buďte pri tvorení vášho domova kreatívny s kuchyňou VITO LENA. Výraznejšie farby opticky oddeľujú kuchynský kút.

 

Kuchyňa s ostrovčekom

Ostrovček poskytuje ďalšie miesto na varenie alebo poslúži ako pracovná plocha.

Ostrovček by mal dodržiavať komfortný odstup od kuchynskej linky, aby nezavadzal.

Moderné riešenie ostrovčeka vyzerá pekne, ak ho spojíme s barovým sedením.

S kuchynským programom WINDSOR v kuchyni doslova zažiarite.

 

Dvojradová kuchyňa

Vhodná do menších bytov, nie však úzkych priestorov. Ulička by mala byť široká aspoň 120 cm, aby sa v nej dalo komfortne pohybovať.

 

Na čo nezabudnúť?

• Materiály v kuchyni musia byť jednoznačne kvalitné a nenáročné na údržbu. Kuchyňa nám bude slúžiť ďalších X rokov, na kvalite by sme nemali šetriť.

• Správne osvetlenie v kuchyni je veľmi dôležité. Základom je centrálne svetlo, no jedno pre celú kuchyňu väčšinou nestačí. K jednotlivým zónam nám poslúžia doplnkové alebo bodové LED svetlá.

• Pracovná doska by mala byť široká najmenej 70 cm.

• Použite rovnakú podlahu do celého bytu.

• Menej je niekedy viac. Čistým dizajnom nič nepokazíte, naopak do vášho bytu vnesie luxus.

• Chladnička nepatrí k sporáku, ponechajte ju ďalej.

To by bolo k základným pravidlám ergonómie v kuchyni všetko. Dúfam, že vám moje rady boli / budú aspoň trochu užitočné. Zaujímalo by ma, či ste tiež zvažovali aký dispozičný tvar dať vašej kuchyni. Napíšte mi pod tento článok.

Majte sa krásne a zasa nabudúce!

 

Vaša Míša.

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >