04.02.2018

Kým vám Valentín zaklope na dvere

Po roku sa k nám vracia Valentín. Februárový sviatok, ktorý je v našich končinách istým spôsobom rozporuplný. To, že je za dverami, zaregistrujete veľmi ľahko. Všade sa začnú objavovať srdiečka, čokolády a ďalšie romantické drobnosti. Možno aj preto veľa ľudí Valentína neuznáva a považuje ho za klišé. Sú však aj takí, ktorí sa na túto oslavu lásky tešia. Koniec koncov, je to príležitosť užiť si výnimočný deň plný nežností, na ktoré počas všedných dní zabúdame.

To, ako by mal vyzerať ideálny valentínsky deň či večer, necháme na vás. Ale ak si nebudete vedieť poradiť s výzdobou, čítajte ďalej. Dali sme dokopy pár tipov, ako vyzdobiť svoj domov, aby na vás z každého kúta dýchla nefalšovaná romantika.

 

ZAOSTRITE NA VALENTÍNSKE DEKORÁCIE

Rozhodne stavte na klasickú červenú aj krehkejšiu ružovú. Sú to farby, ktoré symbolizujú lásku a vášeň. A o to na Valentína predsa ide. Pri prípravách sa však držte dôležitého pravidla - všetko s mierou! Môže sa totiž stať, že veľmi rýchlo skĺznete do presladeného gýča.

A ako teda na to? Zamerajte sa skôr na decentné maličkosti, ktoré nezaplavia váš domov. Už samotnú výraznú červenú kombinujte s jemnejšími farbami. Ideálna je biela. V neposlednom rade zakomponujte aj prírodné materiály. Drevo, prútie či kameň dokážu mávnutím prútika vyčariť dokonalú atmosféru.

 

Pri výbere valentínskych drobností nezabudnite, že:

• Príjemnú hrejivú náladu dosiahnete pomocou lampášov, svietnikov a sviečok.

• Bez sviežich kvetín a roztomilých drobností sa Valentín nezaobíde. Náš tajný tip sú očarujúce umelé kvety, ktoré síce nevoňajú, ale urobia rovnako veľkú parádu a vydržia. Stanú sa tak milou spomienkou na spoločne strávené chvíle.

• Neodolateľnú voňavú symfóniu rozohrajú bytové parfumy, difuzéry, potpourri a voňavé sviečky.

 

Muž odovzdal svojmu dievčaťu ruže (11 živých a 1 falošnou) so slovami:

"Naša láska potrvá dovtedy, kým odkvitne posledná ruža."

 

VYŠPERKUJTE  VALENTÍNSKY STÔL

Večera v súkromí má neopakovateľný intímny pôvab, ktorý môžete ešte o niečo vylepšiť vhodným valentínskym stolovaním. Ako základ zvoľte čisto biely obrus. Nech ho doplníte čímkoľvek, bude zakaždým vyzerať dokonale.

Medzi štýlmi vedie tento rok noblesný glamour. Nebojte sa preto rozžiariť slávnostný stôl striebornými alebo trblietavými dekoráciami, ktoré perfektne doplnia valentínsku červenú.

• V žiadnom prípade nezabudnite na kvetinovú výzdobu. Ako asi tušíte, v rebríčku najžiadanejších valentínskych kvetín vedú ruže.

• Skvelou bodkou valentínskeho stolovania s nádychom vznešenosti sú klasické štíhle sviečky.

 

PREVOŇAJTE SI VALENTÍNSKU SPÁLEŇ

V prípade vášho valentínskeho útočiska opäť platí, že v jednoduchosti je takmer vždy krása. V spálni najviac zabodujete peknými obliečkami s jemným vzorom. Na materiáli radšej nešetrite a siahnite napríklad po príjemnom a kvalitnom saténe.

Ten najlepší konečný dojem vám rovnako urobí aj tlmené osvetlenie a čuchu lahodiace vône. Oboje môžete docieliť pomerne ľahko - vonnými sviečkami, aroma lampami alebo úplne obyčajnou stojacou lampou s pekným tienidlom.

Toľko rád od nás. Tak nech sa vám Valentín vydarí. Myslite hlavne nato, že tento deň je predovšetkým o vás dvoch. Užite si ho presne tak, ako je vám príjemne.

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >