11.05.2018

Posteľ plná ruží

Kvetinové motívy hrajú tento rok prím. Možno ste ich už pustili do svojich šatníkov a skríň. Skúste im otvoriť dvere aj do svojej spálne. Obliečky v podobe rozkvitnutej lúky, na rozdiel od prírodných kvetov, ocenia aj alergici!


Dobré ráno!
Tiež milujete pocit, keď si idete večer ľahnúť do čerstvo prezlečenej postele? Aby ste si aj ráno zachovali svieži pocit, oblečte periny od kvetín. Ja som neodolala obliečkam s príznačným názvom GOOD MORNING. Nikdy som nebola typ ranného vtáčaťa, ale uznávam, že zobudiť sa ráno v týchto krásnych obliečkach, zlepší človeku náladu. Možno je to tým, že nie len pohodlná posteľ a kvalitné matrace sú pre poriadny odpočinok potrebné. Svoju úlohu majú aj obliečky.


Potešenie pre oči aj pokožku
Posteľná bielizeň má obdivuhodnú moc premeniť atmosféru celej miestnosti. S vhodne zvolenými obliečkami je veľmi jednoduché premeniť ladenie miestnosti; do svetlých či tmavých tónov, bláznivo farebné alebo elegantné, alebo dáte prednosť príjemnej romantike?

Okrem farieb a motívov je pri posteľnej bielizni dôležité hľadieť tiež na materiál. Pri výbere stavte na čistú bavlnu, ktorá je príjemná pri kontakte s pokožkou.

Ako si kto vyperie, tak si ľahne
Bez povšimnutia by nemala ostať ani údržba posteľnej bielizne. Obliečky je dobré prezliekať najmenej raz za dva týždne, pre alergikov a malé deti je však lepšia týždenná frekvencia.
Pri praní dbajte na dodržaní vyššej teploty, základ je 60 °C. Najvhodnejšia je vyvárka, teda obvykle najdlhší program s teplotou vody 90 °C. Pri nej máte istotu, že zničí všetky roztoče. Obliečkam je vhodné raz za čas dopriať plákanie v octovej vode; ocot oživí farby a naviac je výborným prírodným dezinfekčným prostriedkom. Po vypraní obliečky usušte v sušičke alebo ho nechajte vyvetrať na jarnom slniečku.


Ďalšiu, nie len kvetinovú inšpiráciu, nájdete na Facebooku a Instagrame KIKA :-)


Sladké snívanie,
vaša Míša
 

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >