27.12.2017

Skvelé kúsky za super ceny

V každej krajine vítajú Nový rok po svojom. U nás si dávame pozor, aby sme vstávali pravou nohou a tiež sa držíme hesla "ako na Nový rok, tak po celý rok." Potom si s obľubou dávame rôzne predsavzatia. Oproti zvyšku sveta je to však slabá káva. V Rumunsku čakajú na to, kým začnú zvieratá hovoriť a Taliani zasa vyhadzujú nábytok z okna. To ma veľmi zaujalo, pretože by som najradšej urobila to isté. Podľa pôvodnej talianskej tradície sa ľudia symbolicky zbavujú všetkého starého a púšťajú si do života všetko nové. Logicky na to potrebujú dostatok priestoru.

Rada sa obklopujem novými vecami. Preto hneď po Vianociach čakám na zľavy v obchodných domoch. Tento rok si urobím veľkú radosť, dala som si predsavzatie, že si kompletne vybavím byt novým nábytkom a doplnkami. Môj aktuálny byt je všehochuť štýlov a materiálov, preto je čas rozbiť prasiatko a vyraziť do obchodu s nábytkom. V schránke som objavila leták s veľkým výpredajom obchodného domu KIKA nábytok, čo mi krásne nahralo do karát. Krásne bývanie za zlomok ceny? Brala som to ako znamenie!

 

Túžite po spálni snov? Prestaňte snívať a prebuďte sa v nej

Zmena sa bude týkať v prvom rade spálne. Je to miesto, kde strávime až tretinu života. Ja možno viac, pretože si rada pospím. Teraz máme posteľ s nábytkom, ktorý k sebe neladí. Rada by som v spálni všetko zjednotila a urobila z nej modernejšie miesto, ktoré vyzýva k odpočinku. V letáku sa mi páčila spálňa FERNANDO. Na tejto krásnej a veľmi kvalitnej posteli môžem ušetriť aj 40%.

Poriadna posteľ sa nezaobíde bez kvalitného matraca. Správny matrac by mala poskytnúť dostatočnú podporu, aby sme sa ráno prebudili s elánom a sviežosťou. Vybrala som si matrac OMNIA. Nielenže vyzerá naozaj luxusne, ale tiež má penové jadro, je antibakteriálny a plne ortopedický.

 

Doprajte si poriadnu sedačku

Pre mňa osobne je v obývacej izbe najdôležitejšia sedačka. Potrebujem, aby vyzerala skvele a bola pohodlná. Keď bude rozkladacia s dostatkom úložného priestoru, hnevať sa nebudem. Presne takú sedačku som objavila. COOPER je dokonca v mojej vysnívané bielo-sivej farbe do obývačky.

 

Vyriešte váš úložný priestor raz a navždy

Doma máme takú malú technickú miestnosť, kam schovávame veci typu vysávač, čistiace prostriedky a pod. Potrebovala by som v tejto miestnosti rozšíriť úložný priestor, pretože sa nám tam už nič nezmestí. Páči sa mi riešenie v podobe regálu HANNA. Police sú kovové, chrómované a vyzerajú, že toho veľa unesú.

Náš domov netvoria len veľké kusy nábytku, všetko dotvárajú tie menšie - doplnky. Nemyslím tým žehliacu dosku. Je pravda, že ju často nechávam vonku, ale to je čisto z praktických dôvodov. Aj tá by už potrebovala zmenu za krajšiu kvetovanú. V KIKA majú také super oceľové len za polku ceny! Rovnako potrebujem vymeniť aj kôš na bielizeň. Nový VINTAGE bude svoju úlohu plniť najlepšie. Žehlenie vôbec nestíham, takže kôš je stále plný.

 

Už sa nemôžem dočkať, ako si doma všetko zútulníme. Najskôr vymaľujeme, dáme si všade kvety do váz, zavesíme obrazy. Starý nábytok nakoniec z okna vyhadzovať nebudem, možno ešte niekomu poslúži. A ja som nesmierne šťastná, že zmeny zvládnem realizovať už začiatkom nového roka. Budem lepšie bývať, lepšie žiť a na to sa teším! Domov je miesto, kde sa chceme cítiť príjemne, bezpečne – jednoducho "ako doma". V novom a čistom domove sa mi bude lepšie premýšľať, budem sa tam radšej vracať. Chvíle, kedy si sadnem na príjemnú sedačku a doprajem si chvíľku relaxu, sú na nezaplatenie.

Na záver by som vám chcela povedať, aby ste sa nebáli zmien. Zmeny sú niečo, čo náš život napĺňa a dodáva mu nový rozmer. A to myslím všeobecne, či už chcete vyskúšať novú platinovú blond farbu alebo sa pustiť do prestavby bytu v štýle vintage, nebojte sa! Vždy vás to obohatí o nové pocity a zážitky.

Majte sa krásne a do Nového roka nezabudnite vstúpiť pravou. ;-)

 

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >