07.01.2018

Tu a teraz

Po Novom roku schudnem 10 kíl. Začnem sa viac usmievať na ľudí, pretože úsmev robí deň. Prihlásim sa na crossfit. Síce netuším, o čo ide, ale znie to cool a dievčatá z insta tam chodia tiež. Zvýšim intenzitu teplých večerí pre partnera o 35%. Tri rýchle pokrmy týždenne by som mohla zvládnuť.
Že vám je to povedomé? Priznajme si, každý z nás má na konci roka tendenciu plánovať svoje záležitosti na neskôr. "Predsa ten rezeň nevyhodíme! Jeden menší ma nezabije, veď 
od Nového roka chcem začať cvičiť." Často hľadíme až priveľmi na budúcnosť. Hovoríme si „keď raz..“ Keď raz budem chcieť, nájdem si lepšiu prácu. Keď budem mať tridsať, chcem mať vlastné auto a hypotéku. Čakáme na to, kým sa celý vesmír spojí a naše sny sa uskutočnia. Ale prečo to nerobíme hneď teraz?
Keď niečo chcem, nepočká to ani do zajtra a nie to ešte do nového roka. Na svojej postave usilovne pracujem, na lekcie jogy chodím až 2x týždenne. Po Vianociach sa však fitku vyhýbam oblúkom. Počkám zhruba do polky februára. To už opadne hlavná vlna novo nastupujúcich.


Ako si tak večer brázdim po sociálnych sieťach na tablete, moje srdce plesá z pohľadu na škandinávske interiéry. Severský štýl okukávam už dlhšie. Pôsobí útulne, čisto a priamo nabáda k tomu, aby sme ho obdivovali. Potom otvorím oči a vrhnem zlostný pohľad na môj konferenčný stolík a TV stenu, ktorá by si odniesla cenu za retro dizajn. Mám v tom jasno! Vnútorne cítim, že je najvyšší čas na zmenu.
Nabrala som odhodlanie, prekvapeného partnera a všetky obálky z Vianoc. Povedala som mu, aby sa veľmi nepýtal a rovno ma odviezol do obchodného domu s nábytkom. Samozrejme, že som mu svoj zámer prezradila cestou. Mala som v tú chvíľu všetko, čo bolo treba. Jasnú predstavu.
Svetlý nábytok dodá obývacej izbe šmrnc a opticky ju rozjasní. Poznáte to, keď vonku začína prvé jarné slniečko a lúče vám ostro svietia cez okná? Presne taký pocit som mala, keď som videla sériu nábytku ENRIQUE. TV stena v sebe skrýva dostatok úložného priestoru, čo sa mi pozdáva, pretože nerada utieram prach okolo predmetov a dekorácií, ktorých máme doma až-až. Páčilo sa mi aj to, že si do steny môžete dokúpiť LED osvetlenie. Jednoducho paráda!


Môjmu zraku neunikol ani zaujímavý stolík SELECT. Živo si viem predstaviť, ako sa na ňom budú vynímať tulipány, ktoré tak veľmi zbožňujem. 


V pláne som mala síce len omrknúť TV stenu, ale keď už zmenu, tak poriadnu. Všimli sme si ešte šedé sedačky za super cenu. Skvele sa hodia k bielemu nábytku. Naviac, dajú sa ľahko rozložiť, takže našim občasným návštevníkom poskytne dostatok komfortu. K dokonalej harmónii v obývacej izbe chýba už len pekná lampa. Priateľ vybral CURVE. Teraz si v obývačke svietime maximálne sviečkou, takže tentokrát nejde o ďalší z mojich rozmarov.


Som veľmi praktický človek, hreje ma pri srdci z toho, že sme kúpili naozaj potrebné veci. Z tej bielej steny mám vážne radosť, pretože k nej môžem kombinovať akékoľvek ďalšie farby. Hneď na začiatok vyskúšam tyrkysovú. Keď ma omrzí, tak si vďaka doplnkom vytvorím zasa inú obývačku. Už sa nemôžem dočkať, keď si nábytok dovezieme domov a len tak si ľahnem na sedačku a budem sa kochať. S priateľom si večer pustíme náš obľúbený seriál a dáme si pohár dobrého vína. K tomu, aby som si vytvorila tú pravú pohodu domova, nepotrebujem žiadne predsavzatia. Žijem tu a teraz a nebudem si prerábku domova odkladať na ďalšie roky.
Budem rada, keď mi napíšete, ako to máte vy – rovnako ako ja alebo si dávate predsavzatia? Ak áno, tak aké?


Majte sa krásne, Vaša Míša!

 

 

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >