26.02.2018

Útulný kútik pre štvornohých miláčikov

V momente, keď si domov kúpime chlpatého parťáka, je to vždy veľká radosť, ale aj patričný rozruch. Odrazu už v byte nie je tak prázdno. Psíkov i mačičky vždy považujeme za plnohodnotných členov rodiny. A aj oni potrebujú kúsok svojho vlastného priestoru, kam sa môžu schovať, keď to potrebujú.

 

Čo všetko by sme im mali dopriať, aby boli spokojní?

  • vlastný kútik s pelechom
  • jedálenský kútik
  • priestor pre hru

 

V dnešnej dobe už pri zariaďovaní zvieracieho kráľovstva nemusíme loviť medzi vyradenými vecami z domácnosti. V obchodoch nájdeme veľa dizajnových kúskov, ktoré sú určené špeciálne pre našich miláčikov. V ponuke často nájdete skutočné poklady, ktoré im možno sami budete trošku závidieť.

Poďme sa pozrieť, ako na to, keď sú:

 

Unavení

Ako vlastne vyzerá taká dokonalá psia alebo mačacia spálňa? Určite to nie je stará vypĺznutá deka, ktorú ste len zabudli vyhodiť. A samozrejme, nie je to ani vaša posteľ :) To pravé miesto pre bezpečný pelech si zvyčajne vaši štvornohí kamaráti vyberú sami. Na vás zostáva zvoliť to pravé "vybavenie." Pamätajte, že mačky to majú trochu inak ako psi. Psi sa totiž ľahšie prispôsobujú a bude im stačiť pelech na podlahe. Mačky sú oveľa náročnejšie. Milujú napríklad stiesnené priestory a rady spávajú niekde hore, aby mali dostatočný rozhľad.

 

V čom sa im bude dobre spať:

Hebučký textilný pelech

Pohodlný pelech z bavlny a polyesteru psíkov priamo nabáda k leňošeniu. A keby mal o niečo väčšie rozmery ako 80 x 60 centimetrov, odpočívali by v ňom možno občas aj páni či paničky.

Špeciálna deka

Každý milovník psov chce pre svojho miláčika to najlepšie. Táto luxusná deka bude príjemným miestečkom na odpočívanie. Z jednej strany je plyšová a z druhej hebučká. Váš štvornohý miláčik si ju zamiluje. Samozrejmosťou je pranie v práčke na 30 ° C.

HLADNÍ

Psi aj mačky nemajú radi spoločnosť pri konzumovaní potravy. Chce to skrátka nejaké kľudné miestečko. Ideálne bude nejaké zákutie, kde ich nebude nič rušiť. Čo sa týka misiek, vystačia si naozaj s minimom. Dôležitá je čistota. Ale verte, že pekná nová miska poteší aj ich. A naviac môže byť celkom pekným doplnkom.

Štýlová miska

Miska pre vašich štvornohých miláčikov. Zaujímavá potlač na bielej farbe vás isto zaujme. Spodný gumový lem zaistí, že bude držať na mieste a váš miláčik s ňou nebude cestovať po celom byte. Skvele sa čistí. Objem misky je 350 ml.

HRAVÍ

Hra je neoddeliteľnou súčasťou života našich miláčikov. Preto je dôležité vyčleniť im na ňu trochu priestoru. A znovu sme pri rozdieloch medzi mačkou a psom. Psíkovi stačí ku šťastiu naozaj málo, vlastne asi len jeho obľúbená hračka. Mačka je o fúz náročnejšia.

Psie a mačacie doplnky vás rozhodne finančne nezaťažia a ani esteticky nerozhodia váš interiér. Preto sa ich v žiadnom prípade nebojte. Koniec koncov, je to len na vás, ako si s nimi poradíte. Ruku na to!

 

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >