05.04.2018

Vneste na svoju záhradu pohodu

Ako ste si už určite všimli, som veľkým nadšencom zariaďovania interiérov aj exteriérov. Trúfam si povedať, že v tejto oblasti mám prehľad. Mojej tete som ľúbila, že jej pomôžem  s prípravou na záhradnú sezónu. Aj keď starý záhradný nábytok, ktorí majú príbuzní na záhrade, nie je úplne najhorší, rozhodne sa nedá povedať, že by plnil estetickú funkciu. Za tie roky sa na ňom predsa len podpísali nečakané dažde, pred ktorými sme ho nestihli zachrániť, či pôsobenie slniečka. A nechýbajú ani praskliny a odreniny od rozbláznených detí. No, čo vám budem klamať... Vzhľadom na malebnú záhradku (teta má záhony so zemiakmi, kríky malín a ostružiny, ale aj veľký, do zeme zapustený bazén na ovlaženie počas horúcich letných dní) s poetickým výhľadom na rybníček (ten je od víkendovej chalupy vzdialený necelých 200 metrov) nemá záhradný nábytok žiadny "šmrnc." Éra plastových súprav je totiž už dávno preč.Tento rok je ideálna príležitosť pre zaobstaranie nového nábytku. Pre chvíle s blízkymi a známymi by sa nám hodila sedačka (rohový diel) FIRENZE. Ocení ju celá rodina, pretože sa ideálne hodí pod prístrešok (nehrozí zmoknutie) a leňošiť na nej môže počas dlhých teplých večeroch každý. Naviac sa skladá z dielov, takže ju môžeme ľubovoľne zostaviť podlá našich predstáv (do tvaru L, U alebo I), s počtom miest, ktoré nám vyhovujú.

Dobrou alternatívou by bola záhradná súprava MARLON, ktorá by u nás na záhrade taktiež vynikla. Pravdepodobne rozhodnú preferencie rodiny.

Okrem novej sedačky by si teta želala mať nejakú peknú komodu na riad, kam by mohla odkladať veci pri grilovaní alebo chystať pohostenie. Z praxe viem, že veľa mojich známych si zaobstaralo vonkajšiu komodu ELBA a sú s ňou veľmi spokojní. Najmä kvôli praktickej doske, ktorá poslúži ako odkladací priestor pre nádoby alebo ako pracovná plocha, keď napríklad grilujete a potrebujete si suroviny niekde pripraviť.

Mám také tušenie, že ujovi by sa páčilo ležadlo pod jeho obľúbenou čerešňou, ale to si budú musieť ešte premyslieť, pretože s jeho nárokmi je to o trochu ťažšie. Takže o tom vám napíšem niekedy nabudúce, keď nájdu to pravé... Zatiaľ mi môžete napísať, čo máte spojené vy s tou pravou záhradnou atmosférou a či ste už niekedy rozmýšľali o renováciách záhradného nábytku?

Majte sa pekne.

Vaša Míša.

Míša
Míša

Rada píšem a píšem kdekoľvek, ideálne pod perinou, za svitu sviečky. Je to totiž veľké dobrodružstvo.

Komentáre (0)

Vstúpiť do diskusie >